KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11389053
*
nr 1138 9053
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Akvarell, Staffan Kronberg (f. 1902), "Skogsgläntan Björnnäset", motivet: 14x10
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 20:58:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 14:38:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Läs mer om Staffan Kronberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller staffan kronberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Läs mer om Staffan Kronberg
nr 1138 9053
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Akvarell, Staffan Kronberg (f. 1902), "Skogsgläntan Björnnäset", motivet: 14x10
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 14:38:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare, född 1902.Läs mer om Staffan Kronberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller staffan kronberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45